Modele de zgarda din margele

Zgarda Cainelui Tau ar trebui sa AIBA marimea potrivita. Poate ca Arata Dragut sa Pui o zgarda Mare cu Tinte unui Yorkie, Dar acest lucru este nerecomandat, intrucat acest Model este mult prea greu pentru un Caine atat de MIC. Patrupedul poate avea dureri de série si de Gat. En plus, animalul nu va fi in largul sau. Un Alt modèle pentru dresaj agents temporaires este cel bifurcat. Aceasta zgarda sont o furca Metalica Bonta, pozitionata inspre gatul Cainelui. Este folosita pentru a preveni trasul, dans cazul cainilor mari, puternici. Zgarda Bifurcata ar trebui folosita cu Atentie. Daca IEI in considerare acest modèle, oprestete cu un dresor sau cu veterinarul Tau despre modalitatea adecvata de folosire, astfel incat sa nu-ti ranesti animalul. Zgarda fixa este destinata numai dresajului. Aceasta nu ar trebui sa fie folosita ca si zgarda de zi cu Zi.

Cainele nu trebuie lasat niciodata nesupraveghet daca Poarta o zgarda fixa si nu trebuie niciodata legat cand Poarta o astfel de zgarda. Pentru a détermination marimea zgarzii fixe a Cainelui Tau, masoara-i gatul dupa descrierea de mai sus si Adauga intre 6, 4 si 7, 6 cm. zgarzile de Nailon se pot Spala si sunt rezistente. Sunt diponibile in foarte multe Culori si Stiluri; sunt prevazute cu un Inel in forma de D si cu o Catarama ce se deschide usor. Zgarzile de Nailon sunt perfecte pentru cainii Care se murdaresc des sau pentru CEI ce ISI petrec mult timp in APA. Cand II Pui patrupedului o zgarda fixa, aceasta ar trebui sa formeze un P (cand te uiti la EA DIN FATA). Daca Arata ca si Cifra 9 inseamna ca ai pus-o invers. Acest lucru poate Duce la sugrumarea Cainelui. Zgarzile de piele sunt cele mai rezistente, fiind potrivite pentru cainii mari si puternici.

Daca ai un Astel de patruped, incearca o zgarda de piele tesuta. Orice intrebare, nelamurire ai avea, contacteaza-ne, sau trimite-ne mail si te ajutam cu cea mai mare placere! Este fabricata pentru a-l face PE, sa fie atent la tine. In loc sa traga gatul spre spatele Cainelui acest astuce de zgarda trage intregul Cap al Cainelui spre Tine la CEA mai mica miscare de corectie. Vezi Gama Noastra de zgarzi: https://www.wowwow.ro/zgarzi-si-medalioane-caini/zgarda%7C3734 nu te Lasa influentata de faptul ca animalului nu-i place zgarda pe care ai ales-o. Multi Caini se vor Lupta sa o indeparteze, Dar acestia se obisnuiesc, in timp, si o vor ASOCIA cu plimbarea. Daca ITI plimbi deseori cainele PE intuneric sau daca ITI place sa-l IEI cu tine cand Mergi cu cortul, zgarzile reflectorizante sunt foarte potrivite. Unele au FASII de Banda reflectorizanta cusute pe ele, dans timp ce altele sunt prevazute cu Luminite. De fapt, atata timp Cat cainele Tau are o zgarda rezistenta, sigura si de Marime corespunzatoare, acesta sont toate nevoile implinite. Restul Tine de STIL, rafale si preferinta stapanului. Zgarzile de piele rulate sunt fabriquer Special pentru cainii cu blana Lunga. Acest modèle se aseaza dans blana Lunga si previne uzura ce poate rezulta de PE urma purtarii unei zgarzi plaque.